Dunărea Calafat-reconstrucția unei echipe de legendă.

by Cătălin Ghiță

„Să joci fotbal e foarte simplu, dar sa joci fotbal simplu este cel mai greu lucru care exista”JOHAN CRUYFF

Ieri echipa noastra a jucat în compania celor de la Podari.Desi rezultatul a fost unul negativ,meciul s.a încheiat 1-2,echipa noastra o echipa tânără cu un antrenor tânăr,a jucat cu dăruire în fata unui public numeros și a unui adversar mai experimentat.

Pentru a construi o echipa competitiva este nevoie de:bani și de timp!Nimic de calitate nu se poate obține peste noapte.Fotbalul este o lecție despre dăruire.

Noua Dunărea Calafat arata bine,jucătorii nu joaca doar pentru destindere și divertisment.Ieri am văzut o echipa care a dat dovada de dramatism,risipa de efort,fluenta a jocului și ratări.O echipa care își macină și domina adversarul.

La echipa s.a impus o schimbare:revenirea la efort,la selecție pe merit și la un profesionalism răsplătit onest.

HAI DUNĂREA!

 

 

791 Vizualizari

You may also like

Leave a Comment

Sunt de acord cu prelucrarea datelor mele personale conform Regulamentul UE privind protectia generala a datelor ("GDPR"). Accept Contact

GDPR | Cookie